21. Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası Kortej Yürüyüşüyle Başlıyor!

21. Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası 4 Mayıs Pazartesi günü kortej yürüyüşüyle başlıyor!

Bütün öğrenci arkadaşlarımızı saat 11.00’da İİBF önünden başlayacak olan kortej yürüyüşüne davet ediyoruz.

Etkinlik sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.

Posted in Genel | Leave a comment

Ecdadı Ziyarete Gidiyoruz!

Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından “Ecdadı Ziyarete Gidiyoruz” adı altında 29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Çanakkale turu için ayrılan kontenjanın dolduğunu üzüntüyle belirtmek durumundayız. Göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı üniversitemizdeki bütün öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Posted in Genel | Leave a comment

Zakkum Üniversitemizdeydi !

Tebessüm Kampanyası’nın düzenlediği etkinlikte Zakkum dün akşam bizlerleydi. BEÜ Öğrenci Konseyi olarak bütün Tebessüm Kampanyası gönüllülerini tebrik eder, bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz.

Ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için buraya tıklayınız.

Posted in Genel | Leave a comment

Tebessüm Kampanyası – Zakkum Konseri

Üniversitemizde 3 yıldır düzenlemekte olan BEÜ Tebessüm Kampanyası projesinin etkinlikleri daha geniş kapsamlı bir şekilde ilerliyor. Bu sene, rehabilitasyon merkezinde 130 çocuğumuzu giydirme ve destek bekleyen ailelere, okullara ellerimizi uzatma amacı uğruna düzenlenecek olan yardım gecesinde ZAKKUM’da bizlerle birlikte olacak. Girişler biletle değil hediyeyle olacak.

Bu projeyle, hem eğlenceli bir geceye hem de bir çocuğun yüzündeki tebessümün mutluluğuna sahip olacaksınız. Tebessüm Kampanyası hepimizin desteğini bekliyor. Haydi! ‪#‎hediyenikapgel‬

Yer: Farabi Kampüsü Spor Salonu
Saat: 19.00

Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Posted in Genel | Leave a comment

Nevruz

Nevruz kutlamaları için Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüsü Spor Salonu önünde yapılan etkinliklere katıldık.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Posted in Genel | Leave a comment

Kampüsün Kanında Hayat Var!

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüsü’nde 1915 ünite kan vererek tarihimize, atalarımıza ve birliğimize ne kadar inandığımızı gösterdik! ‪#‎KampüsünKanındaHayatVar‬

Ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için buraya tıklayınız.

Posted in Genel | Leave a comment

ÜLKEM İÇİN DEĞER!

BEÜ Öğrenci Konseyi olarak; “Ülkem İçin Değer” Projesi kapsamında, Şehit Öğretmen Hamza Halit Sülün İlkokulu ve Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi’nde , Ülkem İçin Değer İstanbul Koordinatörlüğü ve Ankara Koordinatörlüğü ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı ve eğlenceli günde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için buraya tıklayınız.

Posted in Genel | Leave a comment

YÖK’ten 2. Öğretim ders saatleriyle ilgili açıklama geldi.

YÖK’ten gelen açıklama şu şekilde;

“Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına, ikinci öğretim programlarında öğrenim gören özellikle kız öğrencilerimizden gelen, ikinci öğretim derslerinin başlama ve bitiş saatlerine ilişkin şikâyetler ve ders saatlerinin yeniden düzenlenmesine yönelik talepler üzerine konu tekrar tarafımızca ele alınmıştır.

Üniversitelerde ikinci öğretim ders saatlerine ilişkin yaşanılan sorunların değerlendirilmesi neticesinde; öğrencilerin durumları ve görüşleri de dikkate alınarak “birinci öğretim derslerinin bitimini takiben ikinci öğretim derslerine başlanabileceği, gerektiğinde hafta sonları da ders konulması suretiyle ikinci öğretim ders saatlerinin üniversiteler tarafından düzenlenebileceği” sonuç ve kanaatine varılmıştır.

İkinci öğretim dersleri için herhangi bir başlangıç saati belirtilmeyerek, birinci öğretimin derslerinin bitimini müteakiben olmak kaydı ile ikinci öğretim derslerinin başlangıç saatlerinin belirlenmesi konusu yükseköğretim kurumlarımıza bırakılmıştır.

Yükseköğretim kurumlarımızın bu ve buna benzer konularda tasarrufta bulunabilmelerinin yolunu -tedrici olarak- açmanın doğru olduğunu düşünmekteyiz.

Yükseköğretim Kurulu olarak, önceliğimiz öğrencilerimiz ve onların huzurlu, mutlu bir şekilde iyi eğitim almalarını sağlamaktır. Almış olduğumuz bu kararın bütün öğrencilerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

Kamuoyuna önemle duyurulur.”

Posted in Genel | Leave a comment

Ekle-Sil Dönemi

Bahar Yarıyılı ders ekle-sil işlemlerinin 27.02.2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sonlanacağını önemle hatırlatırız.

Posted in Genel | Leave a comment