Merkezimizden TTK Ziyareti

Merkez Müdür Yardımcımız Yrd.Doç.Dr. Nazım KUNDURACI TTK Maden Makineleri Fabrikasını ara malı kapsamında ziyarette bulundular. TTK Maden Makineleri Fabrikasında 16.03.2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü Resul ACAR, Bülent Ecevit Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Görevlileri Araş.Gör. Semih ENGÜN, Araş.Gör. Engin KOCAMAN da davet edildi. Toplantıda Ar-Ge projeleri ve inovasyonun önemi üzerine bilgilendirmeler yapıldı. TTK Maden Makinelerinin Ara Malı Kapsamında ihtiyaçları olan ekipmanları yerli olarak üretebilmek amacıyla Bülent Ecevit Üniversitesi ile ortak çalışma yürütme konusunda hem fikir olduklarını belirttiler. Toplantı sonrasında üretim tesisleri gezildi ve ihtiyaç olan ekipmanlar akademisyenlere tanıtıldı. Belirlenen ekipmanlar araştırılarak ortak Tübitak projesi yapılması için söz birliğine varıldı.

TTK Ziayreti 1

Posted in Genel | Merkezimizden TTK Ziyareti için yorumlar kapalı

Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Eğitimi

9 Mart 2017 tarihinde Zonguldak Ereğli TSO'da Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Eğitimi düzenlendi.

9 Mart 2017 tarihinde Zonguldak Ereğli TSO’da Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Eğitimi düzenlendi. Toplantıya Merkez Müdür Yardımız Yrd.Doç.Dr. Nazım KUNDURACI’da katılarak bölgedeki Sanayi Temsilcileri ile Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri üzerine fikir paylaşımda bulundular.

Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Eğitimi Fotoğraf 2 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Eğitimi Fotoğraf 5 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Eğitimi Fotoğraf 6 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Eğitimi Fotoğraf 3

Posted in Genel | Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Eğitimi için yorumlar kapalı

Merkez Müdür Yardımcımız Sn. Yrd. Doç. Dr. Gökhan BAYAR’ın Başarısı

Gökhan Hoca Yayın Ödülü

ÜSİGEM Müdür Yardıcımız ve Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Bayar ve öğrencisi Tugay Kadir Olguner  01-03 Eylül 2016 tarihlerinde Konyada gerçekleştirilen “3rd International Conference on Advanced Technology & Sciences” uluslararası konferansında yapmış oldukları “Development of a 3D Laser Scanning System for Localization and Mapping in Robotic Applications” isimli çalışma ile “En İyi Makale” ödülünü aldı.

Kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Posted in Genel | Merkez Müdür Yardımcımız Sn. Yrd. Doç. Dr. Gökhan BAYAR’ın Başarısı için yorumlar kapalı

Merkezimiz ile Çanakcılar Seramik A.Ş.’ den Ar-GE Atılımı

Çanakcılar Tübitak Projesi

Merkezimiz ile ülkemizin önde gelen vitrifiye firmalarından olan Çanakcılar Seramik San. Tic. A.Ş. Üniversite-Sanayi işbirliğinin en önemli ayaklarından biri olan Ar-Ge projeleri üretilmesi konusunda birlikte çalışma kararı aldı. Bu kapsamda, başlangıç olarak Merkez Müdür Yardımcılarımız, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nazım Kunduracı “İleri Seramik Malzemeler” konusunda, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Bayar ise “Endüstriyel Robotik-Otomasyon” konusunda Çanakçılar A.Ş.’ye Ar-Ge proje danışmanlığı yapacaklardır.  Gerçekleştirilmek istenilen Üniversite-Sanayi işbirliğinin Üniversitemiz  ve Ülkemizin ortak strateji hedefleri doğrultusunda devam ederek ülkemiz ve bölgemiz adına örnek temsil etmesini dileriz.

Posted in Genel | Merkezimiz ile Çanakcılar Seramik A.Ş.’ den Ar-GE Atılımı için yorumlar kapalı

Merkez Müdürümüz Sn. Prof. Dr. Baki HAZER “Plastik Ambalaj Sektörü Gelecek Araştırması” Başlıklı Organizasyona Katıldı

Fotoğraf (1)

Merkezi İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Üyesi Sayın Prof. Dr. Baki HAZER 26-28 Şubat 2016 tarihlerinde planlanmış “Plastik Ambalaj Sektörü Gelecek Araştırması” başlıklı organizasyona davet edilerek konuyla ilgili toplantılara katılarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Plastik ambalaj sektörüne yönelik olarak, daha fazla katma değerin ülkemizde bırakılması, ithalata bağımlılığın azaltılması, tedarik güvenliği ve sürdürülebilirliği kapsamında konular değerlendirilmiştir.

Posted in Genel | Merkez Müdürümüz Sn. Prof. Dr. Baki HAZER “Plastik Ambalaj Sektörü Gelecek Araştırması” Başlıklı Organizasyona Katıldı için yorumlar kapalı

Merkez Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Baki Hazer ‘e 3. lük Ödülü

Prof. Dr. Baki Hazer 2. AR-GE Proje Pazarında “Suda çözünen Soya yağı polimeri üretimi” başlıklı çalışmasıyla 3.lük ödülünü Türkiye İhracatçılar Meclis Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi’den alırken. 18 Eylül 2013. İstanbul.

Posted in Genel | Merkez Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Baki Hazer ‘e 3. lük Ödülü için yorumlar kapalı

USİGEM’den Haberler – 10 Temmuz 2015

Prof. Dr. Baki Hazer 27.01.2015 tarihinde Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığında yenilenebilir enerji kaynakları oluşturma üzerine yapılacak olan toplantıya katıldı. Bu toplantıda rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimine yönelik yeni proje teşvikleri tartışıldı. Bu bilgiler Rektörlük kanalıyla Üniversitemiz tüm birimlerine aktarıldı.

Prof. Dr. Baki Hazer 11Haziran 2015 tarihi itibariyle ÜSİGEM Müdürlüğüne yeniden atanmıştır.

ÜSİGEM Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. 16.04.2015 tarih 2015/01 toplantıda yapılan öneriler Rektörlük Makamına bildirildi.

Toplantıya katılanlar

Prof. Dr. Baki HAZER (Müdür)

Doç. Dr. Adnan Topuz (Müdür Yard.)

Prof. Dr. İhsan TOROĞLU

Taner KÜLAH

Hüseyin DEMİREL

Rahmi AKTEPE

Ayfer YILMAZ

Toplantıda Yapılan Öneriler

1. ÜSİGEM için bir Büro ve Sekreterya kurulması gereği ortaya konuldu.

2. Filyosta bir Teknopark kurulması çalışmalarının gayet yerinde olduğu görüşü tespit edildi.

3. Merkezi Laboratuvar ile ÜSİGEM yönetimi aynı veya ortak çalışması tavsiye edildi.

4. Merkez Laboratuvar ve Gıda Laboratuvarının ivedilikle akredite edilmelerinin gereği ortaya konuldu.

5. Bilim Teknoloji Bakanlığı il müdürlüğü ile devamlı iletişimde olunması ve işbirliği yapılması tavsiye edildi

Posted in Genel | USİGEM’den Haberler – 10 Temmuz 2015 için yorumlar kapalı

USİGEM

       Merkezimiz 13/03/2005 tarihli ve 25754 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Sanayi İşbirliğini Geliştirme Yönetmeliği çerçevesinde kurulmuştur.
      
       Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Baki HAZER 11 Haziran 2012 tarihli ve 1494 sayılı Rektörlük Makamı onayıyla Merkez Müdürü olarak atanmıştır.
Posted in Genel | Leave a comment